Архива

Добра вест: Поевтинува дизелот, ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која
Прочитај повеќе

Над 40 милиони евра поддршка за стопанството со бескаматни и поволни кредитни линии преку Развојната банка

Бескаматни и поволни кредитни линии им се ставаат на располагање на компаниите за да се
Прочитај повеќе

РКЕ денеска ќе носи одлука за цената на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) во текот на денов ќе донесе нова
Прочитај повеќе

Корпоративно-бонитетен извештај

Откако светот се соочи со пандемијата на Ковид-19, условите и начините на работа што ги
Прочитај повеќе

Рекордна стапка на инфлација во Германија

Инфлацијата во Германија во март достигна рекордни 7,3 отсто, што е највисоко ниво од обединувањето,
Прочитај повеќе

Доларот ослабе, еврото зајакна по промената на преговорите

Доларот поевтини во средата во однос на најважните светски валути на меѓународните пазари, а еврото
Прочитај повеќе

Нова промотивна понуда од Мтел – втор СТБ уред за сите нови претплатници на Плус пакетот на Мсат

Фудбал на Арена или романтична комедија на Суперстар!? Со новата промотивна понуда на Мтел кажете
Прочитај повеќе

Ќе има ли деновиве поевтинување на горивата? Цената на нафтата на светските берзи драстично падна

Цената на нафтата на светските берзи значително падна. Во моментов нафтата од типот брент се
Прочитај повеќе

Турција и Израел градат нов гасовод?

Израел и Турција разговараат за изградба на гасовод до израелското наоѓалиште „Левијатан“, како алтернатива за
Прочитај повеќе

Вредноста на берзата на Тесла порасна за 84 милијарди долари

Берзанската вредност на автомобилскиот гигант Tesla Inc. се зголеми за околу 84 милијарди долари претходно
Прочитај повеќе