Архива

„Билд“: Цените во Германија растат, а грамажата на производите опаѓа

Во Германија потрошувачките цени постојано растат, но се чини дека количината во пакувањето на производите
Прочитај повеќе

Скок на цената на пченицата на светските пазари

Цената на пченицата на меѓународните пазари нагло се покачи откако Индија го забрани извозот на
Прочитај повеќе

МЗШВ: На 20-ти мај истекува рокот за аплицирање на јавниот повик за поддршка при набавка на трактор

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство ги известува сите земјоделци дека истекува рокот на јавниот
Прочитај повеќе

Скопје доби регионален Центар за извонредност на стручно образование и зелени иновации

На Машинскиот факултет – Скопје, при Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ се отвори нов  Центар
Прочитај повеќе

Доларот скокна во однос на еврото

Доларот значително зајакна во однос на другите валути од почетокот на годината. Американската валута зајакна
Прочитај повеќе

Нова цена на горивата

Денеска напладне Регулаторната комисија за енергетика на редовна седница ќе ги утврди новите цени на
Прочитај повеќе