Архива

Неуромедика гламурозно го прослави јубилејот 30 години

Вчера, 8 јуни, приватната болница Неуромедика го прослави на највисоко ниво јубилејот 30 години постоење
Прочитај повеќе

Wizz air и Airbus потпишаа договор за авиони кои работат на водороден погон

Wizz Air, најбрзо растечката и најодржлива ултра нискобуџетна авиокомпанија во Европа, потпиша “Memorandum of Understanding
Прочитај повеќе

Телеком Србија ги претстави своите серии пред публиката во Дубровник

Најважниот фестивал во ТВ индустрија во овој дел на Европа кој што ги собира професионалците
Прочитај повеќе

Град Скопје дели до 62.000 денари за клима уреди – еве како да се пријавите

Градот Скопје во понеделник ќе го објави јавниот повик за субвенционирање на граѓаните за набавка
Прочитај повеќе

ФИТР: Нов јавен повик Стартапувај 4, преку кој се обезбедува 2 милиони евра поддршка за македонскиот стартап еко систем

Фондот за иновации и технолошки развој денеска го објави јавниот повик Стартапувај 4, со кој
Прочитај повеќе

Галеника ја освои регионалната награда “Digital Cup Awards” за најдобра дигитална ребрендинг кампања

На неодамна одржаната конференција Social Media Summit во Сараево, Галеника ја освои „Digital Cup Awards“
Прочитај повеќе