Архива

Германската Амбасадорка во посета на Алкалоид

Делегација на Германската амбасада во Скопје, предводена од Нејзината екселенција, амбасадорката Анке Холштајн, оствари работна
Прочитај повеќе

Ново поскапување на дизелот – Ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која
Прочитај повеќе

Ново големо поскапување на дизелот, ова се новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која
Прочитај повеќе

Добра вест: Владата донесе одлука за предвремена исплата на пензиите, еве од кога

По усвојувањето на Информацијата за исплата на пензии за месец август 2022 година од Министерството
Прочитај повеќе