Регион

Weekend.15 го отвори најголемиот познавач на тајните служби и Мосад

BiznisPRO
Вчера спектакуларно беше отворен  Weekend.15, а за одличната забава во свој уникатен стил се погрижија Дарко Рундек и џез оркестарот на ХРТ, додека атмосферата дополнително...
ВО ФОКУСОТМакедонија

„Грин Mашинс“ се покажаа одлично пред словенечките комунални служби – реализирана практична презентација во Ново место

BiznisPRO
Петнаесетина претставници на комунални претпријатија од словенечки општини деновиве присуствуваа на практична презентација на можностите на две машини од палетата на „Грин Машинс“, која се...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

ССК и Бизнис Академија Смилевски заеднички ќе инвестираат во човечкиот капитал

BiznisPRO
Унапредување на соработката меѓу научно-истражувачката дејност и приватниот сектор со цел инвестирање во човечкиот капитал е фокусот на соработката на Сојузот на стопански комори на...