Македонија

МТСП: Во тек е етапната исплата на февруарските пензии

BiznisPRO
Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 27.02.2023 година (понеделник) започнува етапната исплата на пензиите за месец февруари, кои продолжуваат да се...
БанкарствоМакедонија

ПроКредит Банка успешно ја заокружи 2022 година со раст на клиентската база и достигна учество на еко портфолиото од 20%

BiznisPRO
Во 2022 година ПроКредит оствари значително позитивни деловни резултати – над 17% раст на бројот на бизнис клиенти и над 12% раст на бројот на...
ВО ФОКУСОТЕнергетикаМакедонијаТОП ВЕСТИ

Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

BiznisPRO
АД ЕСМ на 26.02.2023 година произведе 13.114 MWh електрична енергија, која е намената за домаќинствата и малите потрошувачи, како и потребите за дополнителни снабдувања за...