Архива

Убава вест: Предвремена исплата на пензиите – еве кога ќе легнат парите кај пензионерите за априлската пензија

Се задолжува Фондот на пензиското и инвалидското осигурување на Северна Македонија да ги достави податоците
Прочитај повеќе

Се враќа дневната евтина тарифа на струјата

Регулаторната комисија прави анализи дали е возможно да се врати евтината тарифа во текот на
Прочитај повеќе

Сакате да купите стан сега? Почекајте! Следува пад на цените!

Денес, Директорот на друштвото за изградба и управување на станови и деловен простор, Зоран Ѓоргиев,
Прочитај повеќе

Хрватска бара сезонски работници: Угостителите со најмали плати, покажуваат податоци

Сезоната се приближува, а со неа и големиот проблем на туристичките работодавци во последните години
Прочитај повеќе

Нова цена на горивата

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), не се менуваат, односно
Прочитај повеќе