АнализаВО ФОКУСОТМакедонија

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

Бизнис про
Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на становите во Скопје и внатрешноста се очекува да паднат, пред се поради намалената...
ЕнергетикаМакедонија

Значително поевтинија горивата – ова се новите цени

Бизнис про
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

„Алкалоид“ – најпосакувана македонска компанија за вработување во 2022 година

Бизнис про
„На манифестацијата беа доделени награди во вкупно 7 категории, а ’Алкалоид’ ја доби наградата како апсолутен победник, односно се закити со титулата ’Најпосакуван работодавец за...