светска берза

ЕнергетикаСвет

Пониска цена на црното злато: Денеска нафтата нешто поевтина

BiznisPRO
Цената на нафтата на светскиот пазар денеска падна за повеќе од шест долари поради стравувањата од пад на побарувачката за овој извор на енергија во...