ПАДНА ОДЛУКА: Дизелот поскапува, бензинот поевтинува – еве колку ќе чини литар гориво оваа недела

Бензинот 95 поевтинува за 0,5 денари, додека типот бензин 98 за 1 денаи и сега за продаваат за 87 денари односно89 денари за литар.

Дизелот пак поскапува за 1,5 денари и сега изнесува 81,50 денари.

Можеби ќе ве интересира...

АмЧам одржа Генерално собрание и избра четири нови членови на Одборот на директори

BiznisPRO

За прв пат по две години: Платите растат во Германија

BiznisPRO

Убава вест: Пензионерите од први следниот месец ќе добиваат плус до 1500 денари, покрај пензијата – Еве и на кои други категории граѓани им следува помош и до 3000 денари месечно

BiznisPRO