Банкарство

БанкарствоТОП ВЕСТИ

Пензиите преку оваа банка ќе станат достапни веќе в понеделник

BiznisPRO
Фејсбук статус на Комерцијална Банка: Комерцијална банка АД Скопје ќе започне со исплата на пензиите за март од понеделник, 01.04.2024 година. 📣 Пензионерите кои имаат...
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Приматели на плата – Рационалното управување со финансиските средства е клучно за безгрижна иднина

BiznisPRO
Без разлика дали се работи за штедење за пензија, купување куќа  или финансирање на образованието на вашите деца, планирањето однапред го намалува финансискиот стрес и...
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Комерцијална банка прогласена за „Најдобра банка за 2024 година“ од магазинот Global Finance

BiznisPRO
За „Најдобра банка во Северна Македонија за 2024 година“ е прогласена Комерцијална банка. Угледниот магазин Global Finance по 13-ти пат ѝ го додели престижното признание...
БанкарствоМакедонија

Оваа недела ќе се одржи 50. сесија на Клубот на истражувачите на Народната банка

BiznisPRO
На 28 март 2023 година (четврток), со почеток во 14 часот, ќе се одржи 50. сесија на Клубот на истражувачите во просториите на Народната банка....
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Комерцијална банка склучи договор со Yildirim групацијата за продажба на Еуроникел

BiznisPRO
Комерцијална банка информира дека склучи договор за продажба на имотот на комбинатот Еуроникел индустри од Кавадарци со друштва основани од холандската холдинг компанија Polynickel Holding...
БанкарствоСвет

БАРААТ ПОГОЛЕМИ ПЛАТИ: Илјадници вработени во банките ширум Шпанија излегоа на штрајк

BiznisPRO
Илјадници вработени во банките ширум Шпанија излегоа на штрајк барајќи зголемување на платите откако големите кредитори како Сантандер остварија рекорден профит минатата година. Синдикатот CCOO...
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Вработените на Комерцијална банка со нова и модерна службена облека потпишана од „Кокев“

BiznisPRO
Вработените во филијалите и експозитурите на Комерцијална банка денеска ги пречекаа клиентите со нов изглед. Со новите, модерни и удобни униформи, кои ги пресликуваат постоечките...
Банкарство

Комерцијална банка АД Скопје ќе започне со исплата на пензиите во петок – повеќе експозитури ќе работат и во сабота

BiznisPRO
Комерцијална банка АД Скопје ќе започне со исплата на пензиите за февруари од петок, 01.03.2024 година, соопшти Комерцијална Банка. Пензионерите кои имаат активна дебитна картичка...
Банкарство

Тргна исплатата на пензиите – Оваа македонска банка ги изненади пензионерите предвреме

BiznisPRO
Соопштение на ХАЛК БАНКА: Почитувани пензионери, клиенти на Халкбанк АД Скопје, ве известуваме дека исплатата на пензиите на вашите платежни сметки се изврши денес 29.02.2024...