BizLIfe

BizLIfe

Богатството на починатиот медиумски тајкун на продажба: 100 имоти на Силвио Берлускони се продаваат

BiznisPRO
Децата на Берлускони го продаваат недвижниот имот на нивниот татко, месечни сметки над милион евра. Наследниците на Силвио Берлускони, неговите пет деца, одлучија да продадат...
BizLIfeТОП ВЕСТИ

Проблеми со продажба на куќи за евра во Италија: Продадени се само две

BiznisPRO
Продажбата на куќи за едно евро во Италија предизвика голем интерес во последниве години, при што некои луѓе се одлучија да купат куќи во напуштените...
BizLIfe

Во земја богата со вода едно шише е 12 пати поскапо отколку среде пустина: Каде е Македонија на листата?

BiznisPRO
Шише вода (330 мл) е најскапо во Цирих, 5,08 долари, а најевтино во Каиро, само 0,16 „зелембака“, објави Spectator Index. На објавената листа има многу...
BizLIfeТОП ВЕСТИ

Инженер за вештачка интелигенција на списокот: Овие занимања ќе бидат НАЈБАРАНИ во следните 10 години

BiznisPRO
Пазарот на труд брзо се менува, а со тоа и побарувачката за нови вештини и занимања. За да бидете пред конкуренцијата и да обезбедите успешна...
BizLIfeТОП ВЕСТИ

„Расипан“ банкомат: Клиентите земале колку сакале

BiznisPRO
Најголемата етиопска комерцијална банка CBE се обидува да врати големи суми пари што луѓето ги повлекле по „системска грешка“. Граѓаните откриле дека можат да подигнат...
BizLIfe

Летно сметање на времето

BiznisPRO
Подгответе се, затоа што овој месец се префрламе на летното сметање на времето. Според податоците летното сметање започнува рано изутрина на 31 март во недела....
BizLIfeТОП ВЕСТИ

Една работа мора да биде на прво место: финансиски експерт советува како да ЗАШТЕДЕТЕ ПАРИ со ОВИЕ 3 ПРАВИЛА

BiznisPRO
Животот станува поскап. Киријата, заемите, намирниците и трошоците за храна и превоз го направија секојдневието сè поскапо. А најголемиот проблем е што мнозинството за да...
BizLIfe

Џекпот на Mega Millions се искачи на околу 875 милиони долари откако во петокот немаше победници на голема награда во САД

BiznisPRO
Џекпотот на Mega Millions се искачи на околу 875 милиони долари откако немаше победник на главната награда во петокот вечерта. Добитните броеви за извлекувањето во...
BizLIfe

Вести во позната компанија: по половина век Мекдоналдс воведува ПРОМЕНИ ВО МЕНИТО

BiznisPRO
Мекдоналдс воведува промена во подготовката на хамбургерите по долга серија години, која вклучува популарни производи како чизбургери, Биг Мек и „четврт пондери“ со сирење. Компанијата...