Крипто

Крипто

Вредноста на крипто валутата БИТКОИН расте на најголемата светска берза

BiznisPRO
Биткоинот поскапе за 0,19 отсто на 65.703,45 евра денеска во 15:15 часот на најголемата светска берза за криптовалути Binance. Вкупниот обем на тргување со биткоин...