Телекомуникации

ТелекомуникацииТехнологијаТОП ВЕСТИ

Доаѓаат празници, доаѓаат пораки: 5 практични совети како да се заштитите од спам пораки на Вибер

BiznisPRO
Зголемувањето на онлајн активноста и користењето на апликации за разговор за време на празничниот период со себе носи и испраќање на голема количина на различни...
МакедонијаТелекомуникацииТОП ВЕСТИ

Новогодишна промоција за деловните корисници на Телеком

BiznisPRO
 Повеќе интернет и промотивен буџет за уреди  InOne Start три месеци без надомест Македонски Телеком најавува одлични Новогодишни промоции за деловните корисници. Овие...
МакедонијаТелекомуникации

НОВА СУПЕР ПОНУДА ЗА НАШИТЕ ВО СТРАНСТВО: Ако живеете и работите во Германија можете да ја користите оваа сим картичка која нуди 45 гига интернет месечно што може да го користите и таму и во Македонија!

BiznisPRO
Современите технологии ни помагаат не само во секојдневната комуникација и решавањето различни предизвици, туку се многу често се и пригоден извор на забава и подобрување...
МакедонијаТелекомуникации

Нова супер понуда на А1 – делат големи попусти на телефони, а тврдат дека ја намалиле и претплатата

BiznisPRO
А1 Македонија најавува Black Friday понуда со атрактивни поволности преку онлајн каналот со што корисниците добиваат можност за избор на нов смарт-телефон со одлични ценовни...
МакедонијаТелекомуникацииТОП ВЕСТИ

МТЕЛ ја претставува MOVE TV: Врвна стриминг-платформа со разновидни содржини и практични опции

BiznisPRO
Групацијата Телеком Србија, преку телекомуникацискиот оператор МТЕЛ, токму од Македонија го започна лансирањето на својата најнова стриминг-платформа, MOVE TV. Оваа најсовремена OTТ платформа за телевизија,...
МакедонијаТелекомуникацииТОП ВЕСТИ

Телеком Србија втора година по ред најголема и најуспешна компанија за телекомуникации во регионот

BiznisPRO
Преку континуирано иновирање, воведување нови квалитетни услуги и понуда која овозможува едно поинакво дигитално искуство за корисници, Телеком Србија групацијата втора година по ред ја...
ТелекомуникацииТехнологија

14.000 луѓе останаа без работа: Кризата не ја заобиколи ниту оваа компанија, направени се големи кратења

BiznisPRO
Нокиа денеска објави дека ќе отпушти 14.000 вработени како дел од планот за намалување на трошоците по падот на заработката во третиот квартал. Финскиот телекомуникациски...
ТелекомуникацииТехнологија

Нова функција: Корисниците на WhatsApp наскоро ќе можат да имаат две сметки на еден уред

BiznisPRO
Ако користите две различни сметки на WhatsApp, наскоро ќе можете да ги користите и двете од само еден уред на полесен начин. Марк Цукерберг, извршен...
МакедонијаТелекомуникации

Внимавајте кога потпишувате договор: Тврдат дека имате неограничен интернет во вашиот пост пејд пакет за мобилен, но има ѕведичка која кажува друго

BiznisPRO
Centar.mk го истражуваше пазарот со мобилен интернет во Македонија по серија дојави од корисници, а откако два големи оператори кои со децении нудат мобилни услуги...