Маркетинг

МаркетингТехнологија

Медиумите го тужеа Google за загуба од 2,1 милијарди евра во дигитално рекламирање

BiznisPRO
БРИСЕЛ – Повеќе од 30 медиумски куќи, вклучително и Аксел Спрингер и Шибстед, денеска ја тужеа матичната компанија на Google Alphabet за отштета од 2,1...
МаркетингТОП ВЕСТИ

На четиричлено семејство му се потребни приближно 1.000 евра за да го преживее февруари

BiznisPRO
Минималните трошоци на едно семејство во февруари изнесуваат 57.476 денари, што претставува зголемување од 313 денари во однос на јануари, покажуваат податоците на синдикалната потрошувачка...
МаркетингРегионТОП ВЕСТИ

(ФОТО) Ова е новото лого на Подравка – Новиот визуелен идентитет за уште посилен исчекор на светскиот пазар

BiznisPRO
Со цел да се олесни модерната комуникација и присуството на глобалниот пазар, Подравка го претстави новото корпоративно лого на Групацијата Подравка, кое за првпат ќе...
Маркетинг

Огромен успех за Нетфликс: Рекламите достигнаа опсег од повеќе од 23 милиони месечни корисници

BiznisPRO
Рекламите на Нетфликс погодија повеќе од 23 милиони месечни активни корисници, рече Ејми Рајнхард, претседателка за рекламирање на стриминг сервисот. Тоа е зголемување за околу...
МаркетингТОП ВЕСТИ

Httpool се ребрендира во Aleph за да го зајакне меѓународниот развој на огласувачите и брендовите

BiznisPRO
Скопје, 07.12.2023: Aleph Group, Inc., екосистем од локални дигитални експерти и технолошки потпомогнати решенија, ја започнува својата „One Brand’ иницијатива, обединувајќи ги своите уникатни брендови,...
Маркетинг

Нова супер новогодишна понуда на А1

BiznisPRO
А1 Македонија започнува Новогодишна промоција со која корисниците добиваат можност да ја дочекаат новата година со неограничена комуникација, уште повеќе содржини, многу ТВ уреди и...
МаркетингТОП ВЕСТИ

Поевтинуваат дел од горивата – ова се новите цени

BiznisPRO
Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален отпад на Република Северна Македонија (РКЕ) донесе Одлука со која се врши намалување...
МаркетингТОП ВЕСТИ

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите

BiznisPRO
Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите, којашто ќе се одржи на 23 декември 2022 година (петок), со...
МаркетингСвет

„Бадвајзер“ подарува илјадници лименки пиво поради забраната за послужување алкохол на Светското првенство во Катар

BiznisPRO
Американската компанија за пиво „Бадвајзер“ (Budweiser), еден од официјалните спонзори на Светското првенство во фудбал, се најде во неволја поради забраната на Катар да се...
ЕнергетикаМаркетинг

ЕСМ вчера произведе 10756 мегават часови струја

BiznisPRO
На прес-конференцијата соработникот за енергетика го соопшти дневниот енергетски биланс за претходното деноноќие. Тој информираше дека вкупното производство на електрична енергија од ЕСМ, за вчерашниот...