Недвижнини

НедвижниниТОП ВЕСТИ

Чекаа и дочекаа: Најголем пад на цените на становите од 2000 година

BiznisPRO
Цените на станбените недвижности во Германија паднаа за 8,4 отсто на годишно ниво во 2023 година, објави денеска германската федерална статистичка служба Дестатис. Ова е...
Недвижнини

Дивеење на цените на недвижнините во Турција

BiznisPRO
Централната банка на Турција објави нови податоци кои се однесуваат на цените на недвижностите, а од таму соопштија дека се уште се бележи поскапување. Според...
НедвижниниТОП ВЕСТИ

Изнајмувањето стан никогаш повеќе нема да биде исто: Што се менува

BiznisPRO
Европската унија донесе нови правила за издавање станови. Земјите-членки на Европската унија конечно ја потврдија новата регулатива за собирање и размена на податоци за услугите...
Недвижнини

Цените на куќите во големите градови паѓаат

BiznisPRO
Големите кинески градови пријавија пад на цените на куќите во февруари, со умерен пад од месец во месец, покажаа официјалните податоци објавени на 15 март,...