Биткоинот скокна за 2,71% на 58.440 евра, солта поскапе за 6,81% на 142 евра

Биткоинот поскапе за 2,71 отсто на 58.440,97 евра денеска во 15:30 часот на најголемата светска берза за криптовалути Binance.

Вкупниот обем на тргување со биткоин во последните 24 часа изнесува 23,86 милијарди евра.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со биткоинот моментално е на ниво 66 во категоријата „алчност“.

Можеби ќе ве интересира...

ЕОС Матрикс Македонија со нови алатки базирани на вештачка интелигенција ја подигнува ИТ безбедноста на финансиските услуги 

BiznisPRO

Во услови на очекуван пад на каматите, сегашниот момент е вистинско време за штедење

BiznisPRO

Забави со познати домашни џез музичари во гурманската авенија на Diamond Mall

BiznisPRO