Досетлив чет преку билборди на македонските телекомуникациски оператори: Телеком прашува “Како си?” – Мтел одговара Супер сум. Фала!

Интересна билборд комуникација меѓу телекомуникациските оператори во земјава, денеска го привлече вниманието на случајните минувачи во центарот на Скопје.

На билбордите на кои е испишано „Како си“, новиот мобилен оператор МТЕЛ со одговор “Супер сум. Фала!”

Досетливиот билборд разговор беше повод и објави и на социјалните мрежи.

Нека цвета креативноста!

Можеби ќе ве интересира...

Од утре нула проценти ДДВ за основните прозиводи за исхрана

BiznisPRO

Комитет за финансиска стабилност: Финансиската и стабилноста на курсот на денарот успешно се одржуваат

BiznisPRO

Пет отсто ДДВ за струјата ќе остане до крајот на годината – се крчка нова цена на електричната енергија

BiznisPRO