Драстичен пад на цената на нафтата на светските берзи, расте доларот

Голем пад на нафтата на светските берзи.

Цената на барел нафта од типот брент изнесува 86 долари за барел, што е пад од 4 долари во однос на вчера.

Додека американската нафта се продава под 79 долари за барел, што е пад од 3,5 до 4 долари во однос на 23-ти септември.

Ново е и тоа што зајакна доларот, па сега еден долар се продава за 63,3 денари.

Можеби ќе ве интересира...

Германската Амбасадорка во посета на Алкалоид

BiznisPRO

Бектеши: Нема криза за снабдување со нафта и нафтени деривати, да не се прави паника кај граѓаните

BiznisPRO

Кратења во сите сектори: Мајкрософт отпушти илјада луѓе

BiznisPRO