• март 29, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Конечно пролет! Она време од годината кога животот едноставно станува совршен. Оваа пролет, нашиот најпрепознатлив бренд за сокови ВИВА, преку кампањата „Направи го секој миг незаборавен!“, нè потсетува колку се значајни оние мали секојдневни задовоства во кои се крие суштината на животот. Токму преку видеото кое е дел од платформата „Вива. Голтка среќа.“, стигнува пораката дека голтка љубов и голтка среќа е сè што ни е потребно за совршен ден.

Како би го опишале вашето совршено утро? Чаша сок од капина зачинет со прегратка и милион бакнежи од саканиот? Утринско вежбање и мултивитамински сок кој ви ја дава потребната енергија? Сок од портокал за најмалите и бескрајна љубов секое утро додека ги подготвувате за училиште? Брзиот начин на живот, секојдневните обврски и надворешните случувања понекогаш прават да заборавиме на слатките нешта во кои се крие формулата на среќата. Токму затоа, ВИВА сокови се тука да нè потсетат на малите задоволства кои ни ги носи животот.

Како неизоставен дел од нашето секојдневие, ВИВА производите ни ја пренесуваат среќата, енергијата, уживањето и задоволството од секоја голтка ВИВА сок!

Животот е убав! Главната мотивација за оваа кампања е наместо да чекаме на совршените моменти, да уживаме во моментот сега и овде. Сега е совршениот момент да направиме промена! Ајде заедно да се смееме, да танцуваме, да се радуваме, да љубиме. Ајде да наздравиме за животот и да го направиме секој миг незаборавен!

„Компанијата ВИВАКС со години наназад работи на формулата – голтка здравје, голтка среќа, голтка љубов, создавајќи производи со врвен квалитет. Токму затоа со богатиот избор на сокови успева да допре до секоја генерација. Секоја голтка ВИВА нè носи на патување во светот на среќата, нè потсетува на безгрижноста на детството, на првиот момент со најмалечките, на енергијата која ја носи младоста. Секоја голтка ВИВА е исполнета со единственост и различност. Секоја голтка ВИВА е голтка среќа,“ велат од ВИВА семејството.

ВИВА како водечки бренд во нашата држава, во катергоријата негазирани овошни сокови, може да се пофали со широко портфолио на производи кои ги следат најновите трендови за здрава исхрана, а воедно се прилагодени за брзото секојдневие и начин на живот. Природни и богати со витамини, ВИВА се неизоставен дел од нашите животи. Неделен семеен ручек? Пикник со саканите? Авантура со друштвото? Вкусување на првото сокче на најмалите? ВИВА е секогаш тука за сите! Производите на ВИВА нудејќи го најдоброто, го прават секој момент од животот поубав!

Поврзани соддржини

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа на должници со имиња на фирми и луѓе

Проверете дали ве има: УЈП ја објави најновата листа…

Управата за јавни приходи објавува Листа на должници бр.05/2023 за долгови доспеани…
Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи кредити

Внимавајте: Зa една година измамени 43 граѓани со брзи…

Десетици измамени граѓани се соочиле да плаќаат рати од туѓи подигнати брзи…
Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан е значителен пад на цените на градежните материјали

Цените на становите се очекува да одат надолу, забележан…

Ќе одат надолу цените на квадратен метар станбена површина во главниот град…
Оддржана констутивна седница на НАТТА

Оддржана констутивна седница на НАТТА

По одлуката на Управниот одбор на Стопанската комора на Северна Македонија за…
Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда од МТЕЛ

Неограничени разговори и повеќе интернет со новата промотивна понуда…

Уживајте опуштено во долги телефонски разговори или во повеќе интернет со новата…
Преку одржливо и органско производство на грозје и вино до зајакната позиција на македонската винска индустрија

Преку одржливо и органско производство на грозје и вино…

Зајакнување на позициите на пазарите, градење препознатлив бренд со географска индикација и…
Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов закон нема да смеат да се наплаќаат астрономски камати и провизии

Се стега обрачот околу скапите брзи кредити: Со нов…

Во тек е процесот за носење на законските измени со кои максималната…
Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест македонски проекти за унапредување на стручното образование

Регионалниот фонд за предизвици додели 2,72 милиони за шест…

Шест најуспешни проекти од Северна Македонија се предложени за финансирање во вториот…
АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ Скопје и внатрешноста на Македонија

АНАЛИЗА: Се очекува пад на цените на становите низ…

Цената на квадратен метар станбена површина ќе се намалува. Напумпаните цени на…
Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Граѓаните бараат посилна регулација на брзите кеш кредити

Две третини од испитаниците или 65,3 отсто изјавиле дека државата треба дополнително…
Значително поевтинија горивата – ова се новите цени

Значително поевтинија горивата – ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
„Алкалоид“ – најпосакувана македонска компанија за вработување во 2022 година

„Алкалоид“ – најпосакувана македонска компанија за вработување во 2022…

„На манифестацијата беа доделени награди во вкупно 7 категории, а ’Алкалоид’ ја…