• март 29, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Инспирирани од љубовта, среќата и малите задоволства, најдобриот македонски бренд за сокови ВИВА започнува кампања со која нè повикува да уживаме во секој момент од животот!

Конечно пролет! Она време од годината кога животот едноставно станува совршен. Оваа пролет, нашиот најпрепознатлив бренд за сокови ВИВА, преку кампањата „Направи го секој миг незаборавен!“, нè потсетува колку се значајни оние мали секојдневни задовоства во кои се крие суштината на животот. Токму преку видеото кое е дел од платформата „Вива. Голтка среќа.“, стигнува пораката дека голтка љубов и голтка среќа е сè што ни е потребно за совршен ден.

Како би го опишале вашето совршено утро? Чаша сок од капина зачинет со прегратка и милион бакнежи од саканиот? Утринско вежбање и мултивитамински сок кој ви ја дава потребната енергија? Сок од портокал за најмалите и бескрајна љубов секое утро додека ги подготвувате за училиште? Брзиот начин на живот, секојдневните обврски и надворешните случувања понекогаш прават да заборавиме на слатките нешта во кои се крие формулата на среќата. Токму затоа, ВИВА сокови се тука да нè потсетат на малите задоволства кои ни ги носи животот.

Како неизоставен дел од нашето секојдневие, ВИВА производите ни ја пренесуваат среќата, енергијата, уживањето и задоволството од секоја голтка ВИВА сок!

Животот е убав! Главната мотивација за оваа кампања е наместо да чекаме на совршените моменти, да уживаме во моментот сега и овде. Сега е совршениот момент да направиме промена! Ајде заедно да се смееме, да танцуваме, да се радуваме, да љубиме. Ајде да наздравиме за животот и да го направиме секој миг незаборавен!

„Компанијата ВИВАКС со години наназад работи на формулата – голтка здравје, голтка среќа, голтка љубов, создавајќи производи со врвен квалитет. Токму затоа со богатиот избор на сокови успева да допре до секоја генерација. Секоја голтка ВИВА нè носи на патување во светот на среќата, нè потсетува на безгрижноста на детството, на првиот момент со најмалечките, на енергијата која ја носи младоста. Секоја голтка ВИВА е исполнета со единственост и различност. Секоја голтка ВИВА е голтка среќа,“ велат од ВИВА семејството.

ВИВА како водечки бренд во нашата држава, во катергоријата негазирани овошни сокови, може да се пофали со широко портфолио на производи кои ги следат најновите трендови за здрава исхрана, а воедно се прилагодени за брзото секојдневие и начин на живот. Природни и богати со витамини, ВИВА се неизоставен дел од нашите животи. Неделен семеен ручек? Пикник со саканите? Авантура со друштвото? Вкусување на првото сокче на најмалите? ВИВА е секогаш тука за сите! Производите на ВИВА нудејќи го најдоброто, го прават секој момент од животот поубав!

Поврзани соддржини

ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична енергија

ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична…

ТЕЦ Неготино е синхронизиран на мрежа во 12:20ч и ја засилува својата…
РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се испита дали има злоупотреба кај правните субјекти за потрошувачката на струја

РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се испита дали…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) посочува дека уште во…
Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45.…

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот…
ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија за  справување со климатски промени

ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија…

Вкупно пет домашни компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на…
ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА НА ГРАЃАНИ: Еве кој ќе добие 3.000 денари месечна помош

ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА НА ГРАЃАНИ: Еве…

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството…
Падна одлука: Повторно поевтинување на горивата

Падна одлука: Повторно поевтинување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
Во потрага по работници, Германија воведува нови правила за поголема имиграција

Во потрага по работници, Германија воведува нови правила за…

„Ни требаш“, вака германскиот министер за економија Роберт Хабек (Хабек) регрутира квалификувана…
На сила стапија ограничувањето на руската цена на нафтата и забраната за увоз во Европската унија

На сила стапија ограничувањето на руската цена на нафтата…

Ограничувањето на цената на руската нафта од 60 долари за барел договорено…
Русија: Нема да работиме под ограничувања на цената на нафтата, дури и ако го намалиме производството

Русија: Нема да работиме под ограничувања на цената на…

Русија нема да извезува нафта што е предмет на ограничување на цената…
ТЕЦ Осломеј вклучен во производство

ТЕЦ Осломеј вклучен во производство

ТЕЦ Осломеј е вклучен на мрежа вчера во 17:52ч и произведува електрична…
Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок тарифите даваат ефекти

Бислимоски: Домаќинствата со просечна заштеда од 16,32 проценти, блок…

Скопје, 4 декември 2022 (МИА) – Домаќинствата за 16,32 проценти ја намалиле…
УЈП со голема заштеда на струја

УЈП со голема заштеда на струја

Управата за јавни приходи во месец октомври, потроши за 28 %, помалку…