Лоша вест – повторно поскапување на горивата

Цените на нафтените деривати од полноќ се зголемуваат, соопшти Регулаторна комисија за енергетика.

Цената на ЕВРОСУПЕР 95 ќе поскапи 1,5 денар и ќе изнесува 86,5 денари за литар. ЕВРОСУПЕР 98 од утре ќе се продава поскапо за 1 денар и ќе изнесува 88,5 денари за литар.

ЕВРОДИЗЕЛОТ се зголемува 2 денара за литар и од утре ќе чини 78 денари.

Поскапува и екстра-лесното масло за домаќинство за 2 денари и ќе се продава за 77 денари. Цената на „мазутот“ поевтинува 0,3 денари и од полноќ ќе се продава за 45,2 денари за килограм.

Можеби ќе ве интересира...

Наскоро започнува големо саемско освежување во Скопје, Саем на мебел од 20 до 24 март со неодоливи понуди

BiznisPRO

Пропадна германски трговски синџир: Сите филијали затворени, работниците отпуштени

BiznisPRO

ЕУ подготвува драстични мерки

BiznisPRO