„Мојот стар живот заврши“: Еден од шефовите на „Аерофлот“ поднесе оставка и ја напушти Русија

Заменик директорот на руската авиокомпанија „Аерофлот“ соопшти дека поднел оставка и ја напуштил земјата.

Андреј Панов, заменик директорот на Аерофлот задолжен за маркетинг, на Фејсбук објави дека неговиот „стар живот е завршен“, а на почетокот на овој месец руските медиуми објавија дека земјата ја напуштил и извршниот директор на Аерофлот Михаил Полубојаринов, кој е од „Аерофлот“.

„Аерофлот“ беше сериозно погоден од санкциите на Западот поради војната во Украина, која, меѓу другото, забрани летање на нејзините авиони, а на компанијата и беше суспендирана испораката на резервни делови.

„Аерофлот“ одговори на санкциите со прекин на сите летови во странство.

Можеби ќе ве интересира...

Празнична магија во австриската престолнина: варено вино во Виена чини 5 евра, но ќе платите ТРОЈНО ПОВЕЌЕ ако не внимавате на еден детаљ

BiznisPRO

Растат цените на нафтата на светскиот пазар – „Ризикот останува, можноста за проширување на конфликтот на Блискиот Исток“

BiznisPRO

Германската економија се уште е во пад

BiznisPRO