Нова цена на горивата

Регулаторната комисија во текот на утрешниот ден се очекува да ги објави новите цени на горивата во Македонија.

Според моменталните цени нафтата се продава 93 долари за барел од типот на брент, а 99 од типот вти круде.

Во моментов ова се актуелните цени на горивата:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 86.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 77.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 88.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

Цената на гасот во Европа падна на предвоеното ниво

BiznisPRO

Нов силен скок на цената на нафтата на светските берзи

BiznisPRO

РКЕ денеска ќе носи одлука за цената на горивата

BiznisPRO