Нова цена на горивата – РКЕ пред одлука

Денеска Регулаторната комисија за енергетика се очекува да ги соопшти новите цени на горивата.

Во моментов нафтата на светските берзи падна на 82 долари за барел од типот брент.

Ова се актуелните цени
ЕУРОСУПЕР БС – 95 83 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 73 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 85.5 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

К-15 стигна речиси 15.000 денари – Дали на вашите сметки беше исплатен?

BiznisPRO

Најголемиот светски производител на чипови во неволја?

BiznisPRO

Готовина или картичка? Еве што велат Швајцарците

BiznisPRO