Нова цена на горивата во Македонија

Регулаторната Комисија за Енергетика се очекува во текот на утрешниот ден да ги објави новите цени на горивата во земјава.

Во моментов барел нафта на светските берзи чини 83,35 долари од типот брент.

Ова се актуелните цени на горивата

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 78 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84.5 ден/л

Новите цени ќе бидат познати во понеделник на пладне.

Можеби ќе ве интересира...

Просечната нето плата во февруари 39 276 денари

BiznisPRO

Цените на нафтата скокнаа на 78,76 долари

BiznisPRO

Нов голем раст на просечната плата

BiznisPRO