ПАДНА ОДЛУКА ЗА НОВИ ЦЕНИ НА ГОРИВАТА: Еуросупер 98 стигна 90 денари од литар – Бензините поскапуваат, дизелот поевтинува

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголемува за 1,00 денари/литар, и со тоа малопродажната цена на
ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 87,50 ден/лит.

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемува за 1,50 денари/литар, и со тоа малопродажната цена на
ЕУРОСУПЕР БС-98 изнесува 90,00 денари/литар.

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалува за 1,00 денари/литар, и со тоа малопродажната цена ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) изнесува 80,00 денари/литар.

Можеби ќе ве интересира...

Убава вест: Владата најави предвремена исплата на декемвриските пензии – ова се датумите кога ќе легнат парите на сметките

BiznisPRO

Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо од делфин, тартуфи, морски кучиња и морски мачки…

BiznisPRO

Позначајни движења кај останатите финансиски институции (ОФИ): втор квартал на 2023 година

BiznisPRO