РКЕ СО НОВА ЦЕНА НА ГОРИВАТА – Се очекува големо намалување

Цените на гроивата во Македонија утре ќе доживеат промена, а според берзанските податоци тие треба значително да паднат.

Според последните податоци на светските берзи нафтата од типот брент се продава за 75 долари за барел.

Во моментов горивата се точат по следните цени:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 78.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 80.5 ден/л

РКЕ утре напладне ќе оддржи седница на која ќе ги објави новите цени на бензинот и нафтата.

Можеби ќе ве интересира...

ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти новите цени

BiznisPRO

Се токми нова цена на горивата

BiznisPRO

Отпуштања во позната компанија: Во LinkedIn стотици луѓе останаа без работа

BiznisPRO