РКЕ СО ОДЛУКА: Нова цена на горивата

Регулаторната Комисија за Енергетика денес на пладне ќе донесе нова одлука за цените на горивата.

Во моментов на светските берзи нафтата се продава за 85 долари за барел од типот брент.

Додека пак актуелните цени на горивата во Македонија се овие:

ЕУРОСУПЕР БС – 95 82.5 ден/л
ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 76.5 ден/л
ЕУРОСУПЕР БС – 98 84.5 ден/л
ЕКСТРА ЛЕСНО 1(ЕЛ-1) 75 ден/л

Можеби ќе ве интересира...

На светот му се заканува недостиг: „За две години“

BiznisPRO

Се бараат две илјади работници во Македонија, солидна плата – еве како да аплицирате

BiznisPRO

Цените на нафтата во пораст: Ослободувањето на суровата нафта од стратешките резерви не го постигна саканиот ефект?

BiznisPRO