Се повлекува познат чоколаден производ од овој лот поради пластични фрагменти

Чоколадото Milka Oreo од 37 грама е повлечено од продавниците во Северна Македонија.

Причина за отповикувањето е присуството на пластични фрагменти, соопшти денеска Агенцијата за храна и ветеринарство.

Чоколадото се произведува во Зоолошката градина Монделес Полска Продукција СП, а го увезува ТД Нелт ДООЕЛ, беше наведено на веб-страницата на оваа агенција.

Серискиот број на производот е OSK0934652, а рокот на траење на отповиканите производи е 18 август оваа година.

Можеби ќе ве интересира...

Што можеше да се купи со минимална плата од 9.000 денари во 2017 година, а што денес со 22.000 денари?

BiznisPRO

Повеќе од 40 претставени брендови на Саемот за транспорт од 07ми до 09ти јуни

BiznisPRO

САМИТ НА МАКЕДОНИЈА 2025: Неопходен е консензус на патот до просперитет и една визија за забрзан раст

BiznisPRO