• ноември 21, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Сладоледот од CERMAT, она слатко и вкусно задоволство се искачи на врвот оваа година и ја зема наградата Производ на годината за 2023 во Австралија

Сладоледот од CERMAT, она слатко и вкусно задоволство се искачи на врвот оваа година и ја зема наградата Производ на годината за 2023 во Австралија

Сладоледот од CERMAT, она слатко и вкусно задоволство се искачи на врвот оваа година и ја зема наградата Производ на годината за 2023 во Австралија! Ако се прашувате зошто е најдобар, тоа е поради иновативната технологогија на производство.

Сладоледот Vienetta Cols со вкус на солен карамел штотуку се искачи најгоре на листата во категоријата сладолед на доделувањето награди за производ на годината за 2023 година.

Над 5.000 австралиски купувачи гласаа на годишните награди за производ на годината, што го прави најголемото признание на кое гласале потрошувачите во светот! Програмата ја препознава иновативноста на производите и е сигурен извор за купувачите за да им помогне да заштедат време и пари.

За Цермат, единствената компанија со домашно производство на сладолед, ова не е прва ваква награда, напротив – од година в година овие успеси се нижат и одново и одново зборуваат за квалитетот кој го нуди оваа компанија, како и за напредната технологија која ја користат во производството.

Користејќи најквалитетни суровини од лиценцирани добавувачи кои во комбинација со рецептури припремени со знаење, креативност и иновативност преку автоматизиран процес на изработка, креираат совршенство на сладолед во секакви форми за сечиј вкус, Цермат секогаш го става квалитетот на прво место.

Производството на сладолед за домашните и за светските пазари се одвива во исклучително строго контролирани услови, придржувајќи се кон сите светски регулативи во секој дел од процесот на производство, пакување и транспортирање.

Цермат, како општествено одговорна компанија, низ сите овие процеси се залага за еколошки процедури кои се во насока на зачувување на животната средина, но и за постојан високотехнолошки развој.

Сладоледот на Цермат е само дел од богатиот асортиман на компанијата, а неговиот епитет ,,најдобар’’ е епитет со кој компанијата исклучително се гордее, и по речиси 3 декади постоење, со многу желба и ентузијазам продолжува да работи во интерес на своите верни купувачи.

Поврзани соддржини

Среќна вест: Драстично намалување на цените на дизелот и бензините

Среќна вест: Драстично намалување на цените на дизелот и…

Според информациите дизелот поевтинува за 5 денари, Еуросупер БС-95 ќе се намали…
Прехранбените фирми можат да се пријават до 20 декември за субвенционирано снабдување од 1 јануари

Прехранбените фирми можат да се пријават до 20 декември…

Субвенционирано снабдување со електрична енергија преку ЕСМ продажба почна од 1 декември…
Зголемена динамика на чартер летови Измир-Охрид и Измир-Скопје

Зголемена динамика на чартер летови Измир-Охрид и Измир-Скопје

Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот, традиционално присутна на саемот за…
ЕСМ произведе 13.766 MWh електрична енергија, потребите на домаќинствата и малите потрошувачи се целосно задоволени со сопствено производство

ЕСМ произведе 13.766 MWh електрична енергија, потребите на домаќинствата…

ЕСМ произведе 13.766 MWh електрична енергија, потребите на домаќинствата и малите потрошувачи…
Новогодишна понуда на А1

Новогодишна понуда на А1

Неограничен интернет, 5G, зголемени субвенции за мобилни услуги и A1 Combo Business…
НБРМ: Забрзува растот на зелените кредити во третиот квартал од 2022 година

НБРМ: Забрзува растот на зелените кредити во третиот квартал…

Забрзува растот на зеленото кредитирање во третиот квартал од 2022 година, достигнувајќи…
Падна одлука: Ново поевтинување на горивата

Падна одлука: Ново поевтинување на горивата

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична енергија

ТЕЦ Неготино е вклучен на мрежа и испорачува електрична…

ТЕЦ Неготино е синхронизиран на мрежа во 12:20ч и ја засилува својата…
РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се испита дали има злоупотреба кај правните субјекти за потрошувачката на струја

РКЕ: Пред осум месеци побаравме да се испита дали…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) посочува дека уште во…
Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот на истражувачите

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45.…

Народната банка објави повик за пријавување трудови за 45. сесија на Клубот…
ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија за  справување со климатски промени

ФИТР инвестира во пет компании за развој на решенија…

Вкупно пет домашни компании се добитници на финансиска поддршка во рамките на…
ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА НА ГРАЃАНИ: Еве кој ќе добие 3.000 денари месечна помош

ОБЈАВЕНА ЛИСТАТА СО ИМИЊА И ПРЕЗИМИЊА НА ГРАЃАНИ: Еве…

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството…