ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА ПОВТОРНО ПАЃААТ Ја поминаа „магичната граница“, а криптовалутите растат

Цената на нафтата денеска повторно паѓа.

Вредноста на барел нафта на лондонскиот пазар утринава изнесува 100 долари, што е пад на цените во однос на вчера кога изнесуваше 102 долари. Во исто време, барелот на американскиот пазар се тргува за 97 долари и е под таканаречената магична граница од 100 долари.

Цените се стабилни во однос на претходната недела.

Да потсетиме, минатиот петок овие деривати се тргуваа по цена од 110 односно 107 долари, а цената потоа продолжи да паѓа на ниво од околу 100 долари за барел на европскиот пазар. На почетокот на минатата недела цените на барелите беа на рекордно ниво и се искачија на 130 долари.

Пазарот на криптовалути од утрово е зелен. Вредноста на Биткоин утрово изнесува 40.000 долари, што е благ пораст во однос на вчерашниот ден.

Во пораст се и другите криптовалути.

Можеби ќе ве интересира...

Од утре секое домаќинство ќе може да постави фотоволтаик на својот покрив и да го продава вишокот од произведената струја

BiznisPRO

ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава струја, а не ја наплаќа авансно, да ја пријави

BiznisPRO

Кина инвестира огромни пари во индустријата за чипови

BiznisPRO