Ценовен шок на пазарот: Нов драматичен скок на цената на нафтата

Цената на нафтата од утрото поскапе за 6 отсто. Вредноста на барелот на лондонскиот пазар утринава изнесува 109 долари, што е раст од 6 отсто во однос на вчерашниот ден. Од утрово барелот нафта на американскиот пазар се тргува по цена од 106 долари.

Во претходната недела цените на нафтените деривати паѓаа и достигнаа нивоа под 100 долари.

Денеска треба да се менуваат цените на бензините и кај нас. Сепак одлуката Регулаторната комисија ја носи анализирајќи ја цената на нафтата во последните пет дена што значи дека денешното поскапување нема да влијае на таа одлука.

Пазарот на криптовалути утрово е стабилен. Вредноста на биткоинот утрово е 40.000.

Можеби ќе ве интересира...

Со новиот закон секое домаќинство ќе може да инсталира фотоволтаични системи на својот кров

BiznisPRO

Испораката оди преку Украина „Европските земји сè уште добиваат руски гас, а не во мали количини“

BiznisPRO

Силен раст на цената на нафтата: Вредноста на „црното злато“ е блиску до највисокото ниво годинава

BiznisPRO