8.529 MWh електрична енергија произведена во изминатото деноноќие

АД ЕСМ на 21.11.2022 година произведe 8.529 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.320 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 1.209 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 4.580 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 21.11.2022 година,.

Можеби ќе ве интересира...

Зголемена динамика на чартер летови Измир-Охрид и Измир-Скопје

Бизнис про

Бранко Азески со порака до европските лидери

Бизнис про

Азески на средба со Маричиќ: Бизнисот бара департизација на институциите за олеснување на преговарачкиот процес со ЕУ

Бизнис про