АД ЕСМ произведе 9.761 MWh електрична енергија во изминатото деноноќие

АД ЕСМ на 14.11.2022 година произведе 9.761 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.453 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.308 MWh.

За вчерашниот ден, во испораката беа вклучени 3.110 MWh набавена електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 14.11.2022 година.

Можеби ќе ве интересира...

Приматели на плата – Рационалното управување со финансиските средства е клучно за безгрижна иднина

BiznisPRO

Дали треба да посетите менувачница: Објавена курсната листа за 7-ми март 2024

BiznisPRO

Маск се назначи за извршен директор на Твитер

BiznisPRO