• март 11, 2022
  • 2 ДВЕ МИНУТИ ЧИТАЊЕ

Adventure Macedonia и Мтел авантура низ Македонија – пејзажи кои го одземаат здивот и одлична телевизија каде и да сте

Adventure Macedonia и Мтел авантура низ Македонија – пејзажи кои го одземаат здивот и одлична телевизија каде и да сте

Тимот на @adventure.mk и @mtel_mk пред две недели стартуваа заедничка патување низ Македонија, Msat TV Авантура, посетувајќи различни локации.

Фотографиите и видеата од чудесно убавите пејзажи, планини прекриени во зимска идила, но и можноста да се ужива во одлична телевизија го привлекоа вниманието на нивните следбеници на социјалните мрежи.

Авантурата тргна од секогаш прекрасното Крушево. Ана и Мане од Adventure Macedonia се одлучија за кампување покрај Крушевското езеро. Додека надвор вееше снег, тие уживаа во најдобриот филмски избор на Мсат сателитската телевизија.

Специјално подготвеното теренско возило на Adventure Macedonia им овозможи да дојдат до досега недостапни места и да откријат нови природни убавини.

„Местата на кои одиме се нетипични, често непристапни и недопрени од урбаниот човек. Тоа ги прави посебни. Уживањето со @mtel_mk е во тоа што можат да нѐ следат во нашите авантури и да ни овозможат телевизија баш на ваквите места! Тогаш, задоволството е обострано“, велат Ана и Мане @adventure.mk.

Откако минатиот викенд го посетија Пелистер, следната дестинација за овој викенд е прекрасната Пониква. Планот на Msat TV Авантурата предвидува да минат пат околу Македонија за 60 дена и да посетат вкупно 14 локации низ земјава.

За своите доживувања Анa и Мане посветено ги информираат своите следбеници на социјалните мрежи преку објави на фотографии и видеа од локациите кои ги посетуваат и како тие го поминуваат времето.

Доколку сте во потрага по супер локација за вашата следна авантура, кампинг или само еднодневна прошетка следете го авантуристичкото патување на Анa, Мане и Мтел на нивните профили на социјалните мрежи и инспирирајте се’ за вашата нова авантура во природа или пак за филмско уживање во удобноста на вашиот дом.

Поврзани соддржини

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4 проценти

Тргна исплатата на пензиите – Повисоки се за 8,4…

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 28.03.2023 година…
Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари од вреќа, но никој не ги купува

Пресврт: Пелети сега се продаваат и за 230 денари…

Откако голем број на граѓани се префрлија од пелети на греење со…
Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за 2023 од магазинот Global Finance

Комерцијална банка прогласена за Најдобра банка во Македонија за…

Скопје, 24.03.2023 година – Комерцијална банка е прогласена за „Најдобра банка во…
Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите кога ќе биде исплатена пензијата

Следува предвремена исплата на пензиите – ова се датумите…

Владата на Република Северна Македонија, на денешната седница, ја разгледа и усвои…
Замрзнати цените на јајцата и оризот

Замрзнати цените на јајцата и оризот

Владата на Република Северна Македонија донесе Одлука за определување највисоки цени за…
Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари од лице годишно, наместо досегашните 7.200 – Мерката “Мој ДДВ” дава резултат и за граѓаните и за државата

Граѓаните ќе може да добиваат поврат до 8.400 денари…

Во собранието се изгласа предлог измената на Законот за враќање на дел…
МТСП: Во тек е етапната исплата на февруарските пензии

МТСП: Во тек е етапната исплата на февруарските пензии

Министерството за труд и социјална политика известува дека на ден 27.02.2023 година…
Нова цена на горивата

Нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе стокми нови цени на горивата кои…
ПроКредит Банка успешно ја заокружи 2022 година со раст на клиентската база и достигна учество на еко портфолиото од 20%

ПроКредит Банка успешно ја заокружи 2022 година со раст…

Во 2022 година ПроКредит оствари значително позитивни деловни резултати – над 17%…
Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

Во изминатото деноноќие произведени се 13.114 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 26.02.2023 година произведе 13.114 MWh електрична енергија, која е…
Убави вести за работниците, нов голем скок на минималната плата: Месечните примања ќе им пораснат за над 2.000 денари веќе од следниот месец

Убави вести за работниците, нов голем скок на минималната…

Зголемувањето на минималната плата ќе биде за 12,55 отсто, односно истата од…
Во изминатото деноноќие произведени се 14.530 MWh електрична енергија

Во изминатото деноноќие произведени се 14.530 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 24.02.2023 година произведe 14.530 MWh електрична енергија, која е…