• март 30, 2022
  • 1 МИНУТА ЧИТАЊЕ

Нова промотивна понуда од Мтел – втор СТБ уред за сите нови претплатници на Плус пакетот на Мсат

Нова промотивна понуда од Мтел – втор СТБ уред за сите нови претплатници на Плус пакетот на Мсат

Фудбал на Арена или романтична комедија на Суперстар!? Со новата промотивна понуда на Мтел кажете им збогум на овие дилеми.

Телекомуникацискиот оператор Мтел на своите идни корисници им нуди можност да добијат втор СТБ-уред за само еден денар со секоја апликација за користење на Плус пакетот на сателитската телевизија Мсат.

„Со новата промотивна понуда на нашите сегашни и идни корисници им даваме можност да уживаат во своите омилени телевизиски програми на два различни уреди. Мсат нуди богата и возбудлива содржина на филмските канали, Арена каналите ги пренесуваат најинтересните спортски случувања, а имаме и одличен избор и на музички, документарни и детски канали. Оваа промотивна понуда ќе им дозволи на членовите во едно домаќинство секој да ужива во својот избор на телевизиската содржина без дополнителни оптоварувања на семејниот буџет. Само за пример, со искористување на оваа промоција ќе може да следите два различни натпревари на два различни уреди особено сега во пресрет на голем број интересни фудбалски и спортски случувања “, велат од компанијата.

Промотивната акција е активна од 28 март до 6 април и може да ја искористат сите заинтересирани граѓани било каде низ Македонија со повик на телефонскиот број 15010, преку веб страна www.mtel.mk или при посета на продажниот салон на Мтел на улица Македонија во Скопје.

Плус пакетот на Мсат вклучува повеќе од 130 канали со ексклузивна тв програма вклучувајќи ги Арена и Еуроспорт спортските канали, Суперстар филмските канали, Еуроњус Србија, Пинк каналите. Пакетот, како и останатите два во понудата на Мсат, е достапен за новите корисници по промотивна понуда – половина претплата во првите 12 месеци.

Поврзани соддржини

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември намалени

Макпетрол: Цените на природен гас и метан за декември…

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето…
Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе од 10% данок

Се укинува прогресивното оданочувања, Хонорарците нема да плаќаат повеќе…

Се укинува прогресивното оданочувања, не се предвидуваат нови даноци, данокот на личен…
Викенд без ддв за прехранбени производи за време на празници

Викенд без ддв за прехранбени производи за време на…

Владата на прес конференција поврзана со новата даночна политика најави враќање на…
Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо од делфин, тартуфи, морски кучиња и морски мачки…

Ќе се зголеми данокот за ајкулски перки, кит, месо…

Со новите даночни решенија Владата одлучи на луксузните прехранбени производи да им…
Недела останува неработен ден

Недела останува неработен ден

Уставниот суд на седница одлучи неделата да остане неработен ден. – За…
ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава струја, а не ја наплаќа авансно, да ја пријави

ЕСМ: Ако некој има сознанија за фирма што продава…

АД ЕСМ е производител на електрична енергија и со сопствената произведена енергија…
Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да ги намали цените

Дизелот најевтин во последните шест месеци: РКЕ одлучи да…

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе…
ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти новите цени

ПАДНА ОДЛУКА: Ново поевтинување на горивата, РКЕ ги соопшти…

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ , се намалува за 2,00 ден/лит, во однос…
Нова цена на горивата

Нова цена на горивата

Денеска РКЕ треба да одлучи за нови цени на горивата во Македонија.…
Google пред празниците предупредува на можни измами

Google пред празниците предупредува на можни измами

Злонамерните актери не успоруваат за време на празничната сезона, напротив, забрзуваат. За…
Мерките вродија со плод: Од утре леб и за 32 денари

Мерките вродија со плод: Од утре леб и за…

Од утре дел од пекарите ќе го продаваат лебот и за 32…
Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот ќе се офајди со 500.000 евра

Падна рекордна седумка на Лото во Кичево – среќникот…

Во Кичево вечерва се падна рекордната Лото добивка од 32.921.304 денари или…