Биткоинот достигна ново рекордно ниво од 71.500 долари

Цената на биткоинот достигна ново рекордно високо ниво од 71.500 долари во понеделникот, зголемувајќи се за 2,7 отсто на ден.

Кога берзата се затвори минатата недела на вредност од околу 69.000 долари, најголемата криптовалута достигна вредност од 71.000 долари, а од 11:30 часот е околу 71.550 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Добивката на нафтениот гигант падна за 23,2 отсто

BiznisPRO

САД ѝ продаваат авиони и опрема на Бугарија; Вредноста на зделката е 1,6 милијарди долари

BiznisPRO

Надежта го заменува стравот: Цената на нафтата падна за повеќе од седум отсто

BiznisPRO