БЛАГ ПАД НА БИТКОИН: Вредноста падна на 57.695 евра

Биткоинот вчера околу 15:00 часот на најголемата светска берза за крипто валути Binance падна благо за 1,02 отсто на 57.695,27 евра.

Ова го прекина извонредниот нахакан тренд на Биткоин оваа недела.

Индексот на страв и алчност (Fear and Greed Index) поврзан со биткоин вчера беше на ниво од 80 во категоријата „екстремна алчност“, исто како и претходниот ден, што значи дека инвеститорите се уште се многу оптимисти за понатамошниот раст на биткоинот. .

Вредноста на итриумот (ETH) падна за 1,1 отсто на 3.181,59 евра, а вредноста на бинанс монетата (BNB) за 0,49 отсто на 376,90 евра.

Можеби ќе ве интересира...

Дубаи сака да го има најголемиот аеродром во светот: Еве како напредуваат и која е нивната конкуренција

BiznisPRO

Драстичен скок на цените на горивата – Ова се новите цени

BiznisPRO

МВР на Србија ги предупреди граѓаните: Не го правете ова ни случајно за “црниот петок” – овие совети важат и за Македонците

BiznisPRO