ПРОМО

ПРОМО

Халкбанк ја доби наградата „STP AWARD 2023“ од Комерцбанк

BiznisPRO
Халкбанк АД Скопје е добитник на „STP AWARD 2023“ – награда за извонредност во испораката на комерцијални плаќања и трансфери на финансиски институции во текот...
ПРОМО

Автоматизирани сефови од Халкбанк – единствени на пазарот што нудат сигурност и 24/7 достапност до нашите вредни работи

BiznisPRO
Халкбанк, почнувајќи од денеска, единствена на пазарот, воведе 24/7 достапни, Автоматизирани граѓански сефови со кои се менува начинот на кој традиционално се пристапува и ракува...
ПРОМО

Пет корисници на пакетот Halk EZ добија по две ВИП карти за фестивалот Exit

BiznisPRO
Време е за журка! Пет корисници на банкарскиот пакет за млади Halk EZ (Halk Easy) добија по две ВИП карти за фестивалот Exit, кој од...
ПРОМО

Halk EZ – банкарски пакет со музички идентитет кој ги одразува темпераментот и бунтовноста на младите

BiznisPRO
Музиката е составен дел од секојдневието на младите денес. Без разлика дали се на работа, учат во библиотека, седат во кафуле, патуваат на викенд, тие...
ПРОМО

Реплек со раст на приходите од продажба од 20% во првата половина од 2024

BiznisPRO
„Реплек АД“ продолжува да бележи позитивни резултати од своето работење. Во првите шест месеци од годината вкупните остварени приходи од продажба во сегментот фармација изнесуваат...
ПРОМО

Со возбудлива вечер на иновации БАТ во Скопје го прослави лансирањето на уредот glo Hyper Pro

BiznisPRO
Синоќа Скопје беше центар на настани. Во индустрискиот амбиент на Лабораториум, а во друштво на многубројните гости, БАТ со стил ја прослави својата најнова иновација...
ПРОМО

Студентки од техничките факултети од Косово и Македонија во посета на „Diamond of Skopje“ во рамките на иницијативата Global Engineer Girls (GEG)

BiznisPRO
Групацијата Лимак продолжува со континуирана поддршка за девојките и младите жени кои студираат на електротехничките, машинските, градежните и факултетите за компјутерски и информатички науки. Во...
ПРОМО

„ЕВН хоум“ ја прифати понудата на ЕСМ од 60 евра за мегават-час на тендерот за набавка на електрична енергија

BiznisPRO
ЕВН Хоме како Универзален снабдувач на електрична енергија, на тендерот за набавка на електрична енергија за задоволување на потребите на корисниците за периодот јули-декември 2024...
ПРОМО

Концерти, фестивали, кино на отворено – Halk EZ ја отвора сезоната на кул искуства за своите корисници

BiznisPRO
На првиот ден од летото, новиот банкарски пакет за млади Halk EZ ја најавува сезоната на изненадувања и подароци за своите корисници. Концерти, фестивали, кино...
ПРОМО

Донација од 2 милиони денари за Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје од Спорт Лаиф Обложувалници

BiznisPRO
На Клиниката за хируршки болести „Св. Наум Охридски“ Скопје, денес, беше потпишан договор за донација од Спорт Лаиф Треид обложувалници, за комплетно реновирање на Одделот...