ТОП ВЕСТИ

МакедонијаТОП ВЕСТИ

УЈП со нов визуелен идентитет – “Заеднички градиме иднина” (ВИДЕО,ФОТО)

BiznisPRO
Управата за јавни приходи е една од ретките државни институции а можеби и единствена која има свој визуелен идентитет и свој слоган. Низ годините УЈП...
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Колку чинат девизите денеска – Курсна листа за 11 јуни 2024

BiznisPRO
Курсна листа на Народната банка на Република Северна Македонија формирана на 10.06.2024 која се применува од 00:00 часот на 11.06.2024 година до почетокот на важење...
ЕнергетикаТОП ВЕСТИ

Добра вест: Од денес плаќаме поевтин дизел

BiznisPRO
Малопродажните цени на ЕУРОДИЗЕЛ и на Екстра лесното масло за домаќинство на, се намалија од ноќеска за 1,50 денари/литар, во однос на малопродажните цени утврдени...
БанкарствоСветТОП ВЕСТИ

Овој вирус краде пари од банкомати – и е 99 отсто успешен

BiznisPRO
На сцената на сајбер криминалот се појави нов вид на малициозен софтвер кој ги таргетира европските банкомати – EU ATM Malware, а неговата ефикасност е...
СветТОП ВЕСТИ

Цените на гасот растат во Франција

BiznisPRO
Просечната цена на сметките за гас за милиони Французи ќе се зголеми во просек за 11,7 отсто од 1 јуни, објави денеска Француската Регулаторна комисија...
БанкарствоТОП ВЕСТИ

Visa и Mastercard завршија на суд

BiznisPRO
Американските компании за кредитни картички „Виза“ и „Мастеркард“ се соочуваат со колективна тужба од трговци во Британија поради такси за обработка на плаќањата по засилената...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Народната банка ја информира јавноста за одржувањето на 51. сесија на Клубот на истражувачите

BiznisPRO
Народната банка ја информира јавноста за одржување на 51. сесија на Клубот на истражувачите, којашто ќе се одржи на 27 јуни 2024 година (четврток), со...
РегионТОП ВЕСТИ

Кафе 1-2 евра, пица и гиро од 3-5 евра, солиден ручек во ресторан до 10 евра – Колку чини летувањето на албанските плажи?

BiznisPRO
Зошто Албанија? Албанија стана една од најатрактивните дестинации за летување на Балканот. Со нејзините живописни плажи, историски богатства и гостопримство, оваа земја привлекува се повеќе...
МакедонијаТОП ВЕСТИ

Дали во понеделник треба да посетите менувачница – Еве колку чинат валутите според најновата курсна листа на НБРМ

BiznisPRO
Курсната листа на Народната банка на Република Северна Македонија се формира и објавува согласно Одлуката за начинот на формирање и објавување на курсевите на Народната...
БанкарствоСветТОП ВЕСТИ

Популарната онлајн продавница повеќе не ги прифаќа овие картички

BiznisPRO
Американскиот малопродажен интернет гигант eBay објави дека повеќе нема да прифаќа плаќања со картички на American Express поради „неприфатливо високите надоместоци“ за обработка на трансакциите....