Uncategorized

Uncategorized

Кафе 3, гиро 10, пиво 4 евра – Еве колку чини храната, пијалоците, но и колку ќе платите за патарина кон Грција

BiznisPRO
За колку пари може да се помине еден ден на плажа во Грција зависи од неколку фактори како што се изборот на храна, пијалаци и...
Uncategorized

Во Европа постои таен клуб на големи финансиери и банкари

BiznisPRO
Таен клуб на големи финансиери и банкари постои во Европа веќе неколку децении. Овој клуб одржува средби со лидери на различни земји и претседатели на...
Uncategorized

Државата ќе дели пари: Ученици, студенти, пензионери, самохрани родители подгответе се за помош од државата

BiznisPRO
Преку 400 илјади граѓани ќе бидат опфатени со антикризните мерки, кои се очекува веќе утре да бидат на седница на Владата, соопшти вицепремиерот Фатмир Битиќи....
Uncategorized

АХВ: Се повлекува негазирана флаширана вода, не е безбедна за пиење!

BiznisPRO
Aгенцијата за храна и ветеринарство ги информира потрошувачите дека се отповикува следниот производ: Негазирана природна минерална вода ,,МИРОС,, во пакувања од 1,5 литар, 0,5 и...
Uncategorized

Грците го прекинаа транспортот на руската нафта

BiznisPRO
Група големи грчки бродски компании ги суспендираа пратките на руска нафта за да ги избегнат американските санкции, изјавија четворица трговци, потврдувајќи ги податоците за испораката....
Uncategorized

Доаѓаат серија неработни денови – Еве кои денови се неработни до крајот на 2023-та и за божикните и новогодишни празници

BiznisPRO
8-ми декември е последниот неработен ден за оваа година за сите граѓани и се слави Свети Климент Охридски. За одредени заедници неработни се и други...
Uncategorized

НЛБ Банка, една година патронство над пациентите со цистична фиброза

BiznisPRO
Пред една година, токму на 21 ноември кога се одбележува европскиот ден на пациентите со цистична фиброза, НЛБ Банка стана „патрон“ на Асоцијацијата за цистична...
Uncategorized

Основната каматна стапка останува на нивото од 6,30% ‒ монетарната политика и натаму е затегната

BiznisPRO
На 31 октомври 2023 година се одржа редовна седница на Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка, на која беа разгледани најновите податоци и...
Uncategorized

Прехранбената компанија пропаѓа: Полиците се празни

BiznisPRO
Познатиот производител на храна за бебиња Infood (Innfood) е уште една германска компанија за храна која поднесе барање за стечај. За да избегне повеќе празни...