Дали Илон Маск сака да го симне јутјуб од тронот?

Паднаа сите маски, тој не ги крие плановите Милијардерот и сопственик на платформата X откри дека оваа платформа наскоро ќе овозможи видеосодржини со долга форма на паметните телевизори.

Одговарајќи на барањето на корисникот, Маск го потврди пристигнувањето на видео со долга форма на паметните телевизори. Изворите сугерираат дека апликацијата X TV ќе наликува на апликацијата YouTube за ТВ, што укажува на амбициите на Маск услугата да стане конкурент на платформата на Google.

Платформата X додава многу нови функции во последниве месеци, а Маск веќе ја изрази својата намера да го претвори X во супер апликација која може да направи сè – испраќање пораки, плаќање, но и гледање видео содржини во долга форма.

Можеби ќе ве интересира...

По глобалниот крах: Фејсбук и Инстаграм се вратија, сè уште нема објаснување за проблемот

BiznisPRO

Тесла му плати на Маск „неразбирлива сума“: Судот одлучи дека милијардерот нема право да задржи 56 милијарди долари

BiznisPRO

НИКАКО НЕМОЈТЕ ДА ГИ ИГНОРИРАТЕ: Овие знаци сугерираат дека вашиот телефон може да е заразен со малициозен софтвер

BiznisPRO