Денеска нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денес треба да ги утврди новите цени на горивата.

Според светските берзи нафтата во моментов се продава за 114 долари по барел од типот брент.

Според последните корекции во моментов цената на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 111.5 денари за литар, ЕУРОСУПЕР БС-98 се точи за 113,5, додека пак ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се продава за 109,5 денари од литар.

Засега е непознато кои ќе бидат новите цени, а тоа ќе се знае во понеделник на пладне.

Можеби ќе ве интересира...

Пензионери проверете ги сметките: Стигнаа пензиите!

BiznisPRO

ВИСТИНСКО ВРЕМЕ ЗА ПОСЕТУВАЊЕ НА МЕНУВАЧНИЦА? Девизен курс за 8-ми февруари 2024

BiznisPRO

Македонците „оставија“ 16 милиони евра во Србија само во јануари годинава: Трети по бројот на посетители во оваа соседна земја

BiznisPRO