Добра вест: Ново поевтинување на горивата – еве за колку

Бензите од типот еуросупер 95 и 98 ќе поевтинат за два денари од полноќ, дознава Biznispro.com.

Сега новата цена на 95-ката ќе биде 86,50 денари, додека 98-ката ќе се продава за 88,50 денари.

Цените на дизелот не се менуваат.

Можеби ќе ве интересира...

Цените на лебот, млекото, месото паѓаат – Владините мерки даваат резултати, инспекциите на готовс за решавање на “воените профитери”

BiznisPRO

Лидл купи земјиште за градба на логистички центар – Ќе биде центар на регионот?

BiznisPRO

Нова цена на горивата – Македонија има најевтин дизел во регионот, еве какви се цените низ Европа

BiznisPRO