Драстичен пад на цените на нафтата на светските берзи

Драстичен пад на цените на нафтата е забележан на светските берзи.

Цената на барелот на лондонските берзи е 81,48 долари, односно за речиси 3 отсто помалку од вчера.

Пад од 2,8 отсто е забележан и на американската берза каде барел се продава за 74,15 долари.

Можеби ќе ве интересира...

Пазарите продолжуваат да дивеат: Цената на гасот во Европа е 1.800 долари за илјада кубни метри

BiznisPRO

Без увоз, исклучиво од сопствено производство ЕСМ изминатото деноноќие ги задоволи потребите од струја на домаќинствата и малите потрошувачи

BiznisPRO

Работа има, но нема заинтересирани: Во Европа има недостиг од работна сила, најголем проблем е угостителството и здравството

BiznisPRO