Драстичен скок на цената на горивата од утре

Од утре се очекува поскапување на горивата до 10 денари, ова го покажуваат пресметките на познавачите.

Причината за ваквиот скок е тоа што од утре, повеќе нема да има намалено ДДВ за течни горива.

Владата на денешната седница не ја продолжи оваа мерка.

Можеби ќе ве интересира...

Се готви нова цена на горивата: Можеме ли да очекуваме големо намалувањена бензинот и дизелот?

BiznisPRO

Ангеловска-Бежоска ‒ Бјерде: Светската банка и натаму ќе ја поддржува Народната банка за јакнење на финансиската стабилност

BiznisPRO

СЕФФ 2023: Економскиот ефект од ЕУ е 15% до 20% повисок БДП, РС Македонија може да биде 28-ма членка

BiznisPRO