Драстичнo намалување: Среќна вест за дел од возачите

Согласно договорот помеѓу „Макпетрол“ АД Скопје и „Гаспром експорт“, како и движењето на цената на природниот гас на светските берзи, цената на природниот гас за ноември ќе се намали за 500 евра за 1000 нормални метри кубни, во однос на цената за октомври оваа година, соопшти денеска „Макпетрол“ АД Скопје.

Од АД Макпетрол воедно информираат дека малопродажната цената на погонското гориво за моторни возила, Метан (CNG), кој се продава на нивните бензински станици се намалува за 49,5 денари за килограм во однос на цената од минатиот месец која изнесуваше 184 денари за килограм.

Новата цена ќе биде 134,50 денари за килограм или 96 денари за литар.

Можеби ќе ве интересира...

Visa назначува нови лидери за регионот CISSEE

BiznisPRO

УЈП со нов визуелен идентитет – “Заеднички градиме иднина” (ВИДЕО,ФОТО)

BiznisPRO

Русија заработува повеќе од нафта отколку пред санкциите

BiznisPRO