Државните електрани произведоа 11.111 MWh во текот на вчерашниот ден, а набавени се 2.400 MWh

АД ЕСМ на 12.11.2022 година произведе 11.111 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.352 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 3.759 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 2.400 MWh електрична енергија.

Можеби ќе ве интересира...

Рекордно зголемување на цените на горивата во Србија

BiznisPRO

ПАЃААТ ЦЕНИТЕ НА НАФТАТА: Силниот долар ја намали вредноста на барелот

BiznisPRO

Големо покачување на некои брендови од цигарите во Македонија

BiznisPRO