Големо поскапување на горивата во Хрватска од денеска: Дизелот поскап за 12,2 денари

Горивата поскапеа од полноќ на бензинските станици во Хратскка, а најмногу поскапе дизелот за дури 1,5 куни (12,2 денари).

Еуродизелот сега чини 13,51 куни за литар, додека Еуродизел плус над 14,81 куни (110 денари) за литар гориво.

Еуросупер 95 е 12,45 куни (102 денари) за литар гориво на повеќето бензински пумпи. Минатата недела беше 11,83 куни за литар.

Еуросупер 95 плус е околу 13,35 до 13,79 куни за литар.

Цените може да варираат од станица до станица.

Можеби ќе ве интересира...

Хрватските ресторани се плашат пред сезона: Не можам да му платам на келнерот 3.000 евра

BiznisPRO

Нов удар по паричникот на граѓаните: Во Србија од 1 јануари поскапуваат струјата и гасот

BiznisPRO

Кока Кола се огласи за случајот со труење во Хрватска – Испил газирана вода и завршил во болница

BiznisPRO