Изминатото деноноќие ЕСМ произведе 10.542 MWh електрична енергија

АД ЕСМ на 08.11.2022 година произведе 10.542 MWh електрична енергија.

Во Термоелектраните произведени се 7.919 MWh, а во хидроелектраните и во Ветерниот парк Богданци произведени се 2.623 MWh.

Во изминатото деноноќие ЕСМ набави 2.400 MWh електрична енергија.

* Податоците се преземени од Диспечерски извештај на АД ЕСМ за 08.11.2022 година

Можеби ќе ве интересира...

ОКТА: Резултатите од првиот квартал покажуваат силна прилагодена профитабилност

BiznisPRO

АЛКАЛОИД со рекордни инвестиции од 20,2 милиони евра, резултат на најголемиот инвестициски проект на компанијата во последните 20 години – новото производствено одделение за производство на цврсти форми 2

BiznisPRO

Бектеши: Мерките се навреме донесени, нема да има рестрикции

BiznisPRO